Je bent de mooie 40+ vrouw. Je hormonen gaan hun gangetje waarbij je behoorlijk uit balans kunt raken. Wanneer dan je energie balans ook nog eens verstoord is kan dat vele nare gevolgen voor je hebben. Een van de gevolgen kan zijn dat je gewicht gaat toenemen. Als jij dit blog leest herken je wellicht een aantal zaken waar je graag aan zou werken maar je weet niet goed waar te beginnen. Kijk eens waar jij jezelf in herkent.
Spring jij ’s morgens je bed uit om aan een heerlijke dag te beginnen of draai je liever nog een keer om ?
Ga je ’s avonds nog lekker sporten een eind wandelen, je hobby beoefenen of zak je liever op de bank tot je weer naar bed gaat ?
Voel jij je na een maaltijd lekker voldaan of heb je snel weer trek ?
Wanneer steeds ja op het tweede deel van de antwoorden zijn is de kans heel groot dat je balans tussen je energiegevers en vreters behoorlijk verstoord is.
Energie vreters
Herken je ze?
Je zegt ja terwijl je nee bedoeld of juist nee als je ja bedoeld. Toch naar dat feestje terwijl je moe bent. Je op je werk voor het karretje laten spannen. Weer tijd maken om het geklaag van een collega of vriendin aan te horen. Toch die cup cake op eten omdat het speciaal voor jou gebakken is.
Je moet veel van jezelf of beter gezegd, je denkt dat het moet. Je gaat maar door. Zegt vaak ja en leeft voor een groot deel op wilskracht. De kracht die je nodig hebt om iets wil bereiken. Maar bij de meeste vrouwen gaat het niet om willen maar om moeten en dat werkt niet. Geloof me je bereikt niet alles op wilskracht of beter gezegd moet-kracht. Wilskracht is niet oneindig beschikbaar.
Je wilskracht neemt af wanneer er niet voldoende oplaadmomenten zijn geweest op een dag en dat is voor veel vrouwen ook niet vreemd. Je jakkert maar door en het kost je heel veel energie. Wanneer je hier aan voorbij loopt is de kans groot dat je voor een’ tijdelijke energie oplossing gaat kiezen. Het zal je dan ook niet verbazen dat dit in veel gevallen, eten is.
Je voelt je leeggezogen en bent ’s avonds bekaf en opgebrand als kachelhoutjes.Rustmomenten pakken over de dag verdeeld dat maakt dat je jouw wilskracht weer oplaad.
Belangrijker nog is dat je je moet-kracht om gaat zetten in wils-kracht. Weten wat jij echt wil. dat is voor veel vrouwen een zoektocht die moeilijk kan zijn of spannend. Immers echt doen wat jij heel graag wil kan veranderingen met zich meebrengen waar je niet op had gerekend. Maar niet doen wat je echt in je diepste ik zou willen adat kost je heel veel energie. Dat is een energie slurper. Daar kan geen moet-kracht tegenop laat stan wilskracht.
Bij teveel vreters en te weinig gevers? Dan raak je uit balans. Je gaat slechter slapen en het kost je steeds meer energie om de dag door te komen. Je gaat lichamelijke klachten ondervinden. B.v. vaker hoofdpijn, rug en nekklachten door spanning. Je kunt je slechter concentreren en dingen vergeten. Je bent eerder prikkelbaar of emotioneel. Kortom je lichaam ervaart veel stress. Wanneer je daarbij 40+ bent en je hormonen gaan schommelen dan kunnen deze klachten verergeren en stress, overgang en afvallen zijn geen vriendinnen
Hoe heerlijk zou het zijn dat als jij je ogen opendoet ’s morgens, je meteen zin hebt in de dag en vol energie je bed uit wil springen.
Wat jij hiervoor nodig hebt zijn energie gevers. Gevers die jij je lichaam geeft omdat het daar echt om vraagt. Wanneer jij leert luisteren naar je lichaam ga jij ontdekken welke gevers dat voor jou en jouw lichaam zijn.
Energie gevers in de vorm van echte gezonde voeding en voldoende rust en ontspanning en de beweging die bij jou past. Keuzes maken die voor jou belangrijk zijn. Je fysiek, mentaal en emotioneel in balans voelen.
Gezonde voeding met voldoende gezonde eiwitten, koolhydraten( ja die heb je ook nodig) vetten, vitaminen en mineralen. Dit alles om je energie te geven en je hormonen weer in balans te brengen.
Rust inpassen in je dagelijkse leven en weer lekker slapen zodat je uitgerust aan de dag kunt beginnen. Ook hier komen je hormonen van in balans.
Ontspannen op een gezonde manier. Dat doen wat je leuk vindt.
Lekker bewegen op jou eigen tempo en het liefst elke dag even naar buiten.
Leren kiezen voor jezelf zonder je naasten tekort te doen en het gevoel te hebben dat je egoistisch bent.
In het programma ‘nooit meer lijnen, wel afvallen ‘ besteden we veel aandacht aan de bovenstaande onderwerpen zodat jij in no time weer blaakt van energie en op een goede maar vooral gezonde manier af gaat vallen en nog belangrijker ..... dat jij weer blij bent met je gewicht en tevreden met jezelf.
Ervaring van Isa: Echt waar, binnen twee weken voelde ik me al als herboren.
‘nooit meer lijnen’ gaat ook jou je energie weer terug geven en afvallen ging beter dan ooit.
Wil jij ook investeren in je gewicht, je gezondheid, in jezelf?
Je bent welkom in mijn praktijk of online. Kunnen we samen kijken hoe ik jou daarbij kan helpen.
liefs Jeanne
JA, DAT WIL IK!